Začátek skautského roku 2023/2024

Začátek nového skautského roku už se nám blíží, a proto pro Vás máme prvních pár informací k začátku roku :)).

V tomto roce nás čeká velká změna, a to sloučení tří družin do dvou, a to zejména kvůli počtu aktivně docházejících členek na schůzky. Kvůli tomu nás čeká netradiční start. Na začátku roku, pravděpodobně v září a říjnu, budou probíhat pouze celooddílové akce – tedy výpravy a oddílové schůzky ve středu od 17:00 do 19:00. Tyto středeční schůzky budou oproti normálu probíhat každý týden, a budeme na nich společně tvořit nové družiny a stmelovat se v rámci nich.

Ovšem od listopadu už budou schůzky probíhat klasicky – oddílové schůzky ve středu jednou za 14 dní a družinové schůzky v jiný den každý týden. Z toho plyne velká prosba na Vás – momentálně to vypadá, že družiny se budou scházet jedna v úterý, a druhá ve čtvrtek, a proto bychom Vás moc chtěly poprosit, abyste si nechaly alespoň v jednom z těchto dnů volné odpoledne na družinové schůzky a při plánování kroužků na to myslely.

Dále bychom vám chtěly termínově nastínit alespoň začátek září:

• První oddílová schůzka bude 6. 9. (a pak každou další středu)
  • Předávací výprava bude 8. – 10. 9. (zde k nám do oddílu přijdou nové skautky ze světlušek)

Prosím počítejte s těmito akcemi, abychom se už od začátku roku sešly v co největším počtu :).